Dagmar Toulová

... a trocha z historie Ice Skating Prague 6

V současné době majitelka prodejny profesionálních potřeb pro krasobruslení a kolečkové bruslení, včetně broušení, servisu a půjčovny bruslí, pořadatelka mezinárodních krasobruslařských škol, letních táborů pro děti a bruslení pro dospělé, předsedkyně klubu Ice Skating Prague 6, z.s.

Je absolventkou Gymnázia a Střední hotelové školy v Praze a držitelkou certifikátu Netherlands Institute of Marketing v oboru marketing.

V letech 2006-2012 byla majitelkou a ředitelkou prodejny s dětskou zdravotní obuví v Praze, je absolventkou kurzů technologie výroby obuvi a zdravého obouvání ve Zlíně.

Na trhu potřeb pro krasobruslení je od roku 2006. Začínala úzkou spoluprací s paní Vladimírou Brabcovou, majitelkou a ředitelkou dnešní společnosti Sparrow, největšího tuzemského výrobce krasobruslařského oblečení. V letech 2012-2019  obchodovala krasobruslařským oblečením, potřebami a doplňky na Slovensku a v blízkém zahraničí.

První profesionální krasobruslařské brusle prodala v roce 2013, kdy se stala nejprve dealerem krasobruslařských bot značky Riedell, postupně pak Risport, Graf, Edea, Wifa, Belati a Aura a krasobruslařských nožů John Wilson a MK.

Krasobruslařské školy
V létě 2017 zorganizovala první ročník Letního tábora s krasobruslením a první ročník letní krasobruslařské školy. Trenéry byli Kateřina Kamberská a Miroslav Bokor. Následující rok dostaly letní krasobruslařské školy nový název Prague Skating Summer a pozvání poprvé přijali zahraniční trenéři Vladimir Dvojnikov a Shin Amano.
Anna Cappellini a Ondřej Hotárek přijali pozvání o rok později.
Po následující tři roky byla součástí trenérského týmu také Eva Martinek.
V létě 2019 proběhl první Adult Figure Skating Camp.

Prague Ice Cup
V listopadu 2017 v Praze společně s Miroslavem Bokorem zorganizovali první ročník mezinárodního závodu v krasobruslení Riedell Ice Cup.
V roce 2019 uznala Mezinárodní bruslařská unie závod mezinárodním reprezentačním závodem a závod získal nový název Prague Ice Cup a nové partnery Risport, John Wilson a MK.

Kamenná prodejna, broušení a servis
Na jaře 2019 společně s manželem zakoupili profesionální brusku americké výroby Incredible Edger. O broušení se staral manžel Karel Toula. V květnu 2019 společně otevřeli kamennou prodejnu v Praze 6 na adrese Kladenská 405/48 vybavenou pro kompletní servis bruslí včetně tepelného tvarování na míru a drobných oprav. Na podzim téhož roku otevřeli půjčovnu krasobruslařských bruslí.

Od jara 2020 rozšiřují sortiment o trekové kolečkové brusle Riedell Roller Skates, Moxi Skates a Wifa, podvozky PowerDyne a kolečka Radar a Sonar, později také trekové a inline brusle a podvozky Roll-line.

V roce 2020 zasáhla slibně se rozvíjející prodejnu i tradici závodu a krasobruslařských škol pandemie Covid-19. 

Po smrti manžela Karla Touly v zimě 2021 a profesním rozchodu s Miroslavem Bokorem nebyla tradice závodu již nikdy obnovena. Historie krasobruslařských škol se na podzim 2022 rozrostla o první podzimní Minikemp a na jaře 2023 pak i o dva jarní Minikempy.

V listopadu 2023 byla prodejna Toulova.cz přestěhována do kompletně zrekonstruovaných prostor na Kladenské ulici č. 67 v Praze 6. Na stejném místě se současně podařilo otevřít Sportovní podologiské centrum pro krasobruslaře.

Rozhovor